Podmínky užívání jurty

Manuál k užívání a bezpečnému provozu jurt

Zásady ochrany plachet a konstrukcí: - U modelů od roku 2019 je venkovní Plachta  zhotovena z materiálu, který je omyvatelný studenou vodou a prostředkem ECO Jurt Cleaner. Jejich životnost je 30 let a jsou bezúdržbové.

Pozor - u modelů do roku 2019, které mají boční venkovní plachty z materiálu PES/ Bavlna, je nutné 1x za rok plachtu jemným smetákem očistit a naimpregnovat přípravkem na bázi parafínu, který je ředitelný vodou. Nečistěte jurty tvrdými kartáči, nebo za pomocí techniky, protože může dojít k poškození švů a k celkovému znehodnocení plachty.

V případě otevíracího průhledného tona dbejte opatrnosti při jeho otevírání a zavírání. Použijte přiměřenou sílu a nedotahujte tono na ,, tvrdo ́ ́. Zabezpečte při odchodu jeho uzavření. V případě že zůstane tono otevřené – dojde za silného větru k nevratnému poškození kopule a může dojít ke zničení jurty.

V zimních měsících odstraňujte průběžně napadaný sníh ze střechy jurty. Většínou sjede sám, ale velká vrstva sněhu může jurtu poškodit. Maximální povolené zatížení střechy je 17kg/m2 střechy. Za hraniční lze považovat 30Kg/m2.

 

Do jurty není vhodné umístit volně stojící WC, sprchu, vanu a podobně z důvodu velké tvorby vodních par – možné nevratné poškození plachet. - V případě vaření v jurtě je nutno nad topeniště umístit digestoř pro odvod par z jurty.

 Na konstrukci jurty se nesmí nic zavěšovat a seznamte děti s tím, že po stěnách jurty se neleze – nebezpečí poškození statiky jurty – nebezpečí úrazu.

 Na venkovní plachty nic nepokládejte a nesušte na nich prádlo a podobně.

Jurtu pravidelně a důkladně větrejte a roztápějte v ní pomalu - možnost kondenzace vody na konstrukcích

V jurtě musí být umístěn hasicí přístroj. Seznamte se s jeho použitím a umístěním. Spalinové cesty a kamna nechte pravidelně čistit a kontrolovat dle platných předpisů (Vyhláška č.34/2016 Sb.)

Při používání kamen dbejte obecných pravidel požární bezpečnosti. K topení používejte pouze suché dřevo nejlépe listnatých stromů. Za respektování těchto zásad děkujeme.

Kontrolný kód

i
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení